html website templates


7 sposobów na odnowienie drzwi
- szafy wnękowe w nowej odsłonie

Strona Główna / Blog

Szafy przesuwne mogą sprawić pewne trudności, kiedy planujesz zmianę wystroju wnętrza. Głównie dlatego, że szafa taka ma w penien sposób zaprojektowany front. Kolor i rozkład elementów frontu szafy przesuwnej jest stały.

To prawda, ale to nie oznacza wcale, że nie jest możliwa zmiana charakteru i kolorystyki szafy, aby dopasować ją do nowej koncepcji wnętrza.
 I to nie koniecznie oznacza, że musisz zamówić zupełnie nową szafę przesuwną.

Oczywiście możesz zamówić całkiem nowe fronty, do posiadanej szafy wnękowej. Jeśli jednak Twój budżet jest ograniczony, możesz użyć wyobraźni, aby samodzielnie odnowić fronty szafy.

Mobirise

Prosty sposoby na odnowienie drzwi szafy przesuwnej 

Dzisiaj pokażemy Ci, w jaki sposób zabrać się za odnawianie drzwi szafy. Przedstawimy aż 7 pomysłów na to, aby całkowicie odmienić wygląd Twojej szafy i zmienić styl wnętrza Twojej sypialni, salonu czy biura.

Pomaluj drzwi szafy


To chyba najtrudniejszy w realizacji pomysł. Możesz ubrudzić sobie ręce, będzie trochę zamieszania w domu. Ale w ten sposób możesz zafundować sobie całkowitą zmianę wyglądu szafy. Możesz nadać jej niepowtarzalny styl. Aby uczynić Twoją szafę absolutnie wyjątkową i nadać jej artystycznego smaczku wykorzystaj szablony malarskie. Możesz namalować pasy lub inne wzory. Dopasuj front szafy do klimatu wnętrza poprzez pomalowanie frontów. Jak zabrać się za malowanie frontów Twojej szafy? O tym napiszemy szczegółowo już za kilka dni w kolejnym artykule.

Mobirise

Pokryj fronty szafy farbą tablicową

O farbie tablicowej pisaliśmy w poprzednim artykule „Szafa z drzwiami przesuwnymi, po których można rysować kredą”. Możesz użyć czarnej farby tablicowej – wtedy uzyskasz efekt tablicy do rysowania kredą. Możesz użyć farby magnetyczno-tablicowej. Wówczas front poza możliwością pisania po nim kredą będzie miał właściwości magnetyczne, co oznacza, że uzyskasz możliwość przypinania magnesami zdjęć, informacji czy prac plastycznych. Jest jeszcze farba tablicowa tworząca białą powierzchnię, do pisania po niej specjalnymi pisakami sucho ścieralnymi.

Jeśli uruchomisz wyobraźnię możesz połączyć czarną i białą farbę tworząc ciekawy wzór. To wspaniały pomysł na odnowienie szafy wnękowej w pokoju dziecięcym. Nada świeżego wyglądu wysłużonej szafie. Będzie pomocne w nauce i stworzy nowe możliwości aktywnej zabawy.

Mobirise

Proste wykonanie i zaskakujący efekt

Na szafę wnękową naklej tapetę

Tapeta na drzwiach przesuwnych? Jasne, że tak! Możesz użyć wzorzystej, samoprzylepnej tapety, która sprawi, że Twoja szafa będzie przyciągała wzrok. Możesz również użyć takiej samej tapety na drzwi szafy, jaką przykleisz na ścianę. Wtedy szafa „zniknie” i nie będzie rzucała się w oczy, a całe wnętrze sprawi wrażenie bardzo harmonijnego i spokojnego. 

Tapetę możesz przykleić na całej powierzchni drzwi. Ale możesz też stworzyć wzór, nakleić tylko niewielkie pasy nawiązujące kolorystycznie do pomalowanych na nowo ścian sypialni. Albo stworzyć bardziej skomplikowane wzory i mozaiki. Tutaj ogranicza Cię tylko wyobraźnia. 

Przyklej korek 

Kolejny pomysł na odnowienie szafy to przyklejenie paneli korkowych. Korek możesz zakupić w dowolnym sklepie budowlanym. Kup cienki korek samoprzylepny w kuponach. Wtedy praca pójdzie Ci szybciej i sprawniej. Bez problemu dotniesz kupony do pożądanych wymiarów. Całe przedsięwzięcie nie będzie kosztowne. W efekcie otrzymasz wyjątkową szafę. Co więcej tak odnowiony front szafy może spełniać jednocześnie funkcję tablicy korkowej. Będziesz mógł przypinać ważne wiadomości lub rysunki Twoich dzieci. Wypróbuj to koniecznie!

Dodaj lustra 

Proste i bardzo efektowne. Fronty szafy z lustrami rozświetlą pomieszczenie i optycznie je powiększą. To nie tylko stereotyp, to fakty. Dodanie do frontów szafy wnękowej panelu z lustrami zmieni jej wygląd, pozwoli ukryć ewentualne uszkodzenia, jeśli takie są widoczne na szafie. Lustra stworzą złudzenie optyczne. Przestrzeń pokoju będzie wydawała się większa, przez co Ty poczujesz się swobodniej.

Mobirise

Co więcej możesz zrobić?

Wydaje Ci się, że już wyczerpaliśmy możliwości kreatywnego odnawiania drzwi szafy? Nic bardziej mylnego. Mamy dla Ciebie jeszcze dwie oryginalne propozycje. Nie są to typowe rozwiązania meblarskie, jednak jeśli nie brak Ci odwagi, rozważ je koniecznie.

Zastąp fronty panelami Shoji 

Fronty szaf wnękowych możesz zastąpić panelami Shoji, albo ich imitacją. Ekrany Shoji to ekrany stosowane w tradycyjnej architekturze japońskiej. Zwyczajowo ekrany te składają się z drewnianych ramek wypełnionych tradycyjnym papierem japońskim washi. Obecnie zamiast papieru w Shoji stosuje się również materiały z tworzyw sztucznych. To doskonała alternatywa dla klasycznych materiałów stosowanych, jako fronty szaf wnękowych. Nadadzą wnętrzu absolutnie wyjątkowego charakteru. 

Usuń drzwi 

Tak po prostu. Usuń całkowicie drzwi szafy. Otwarta szafa będzie wymagała od Ciebie dyscypliny w pilnowaniu porządku. Nie każdemu taka opcja będzie odpowiadała, ale zapewne są osoby, którym takie rozwiązanie przypadnie do gustu. Otwarta szafa, luźno stojący stojak na wieszaki, otwarty regał na książki i uzyskujesz nowy wygląd sypialni.

Dane adresowe

Wola Więcławska 82
32-091 Michałowice k/ Krakowa

Dane kontaktowe

Email: biuro@broka.pl                    
Telefon: +48 888 424 654

Regulacje prawne

Polityka prywatności
Ochrona Danych Osobowych