easy website builder

Oświetlenie w szafie wnękowej

Strona Główna / Blog

Oświetlenie w szafie wnękowej

Czy przypominasz sobie sytuację, kiedy wieczorem lub w nocy szukałeś czegoś w szafie? Przyznaj, że trudno było Ci znaleźć to, czego akurat potrzebowałeś. W zależności od tego, jak umiejscowiona jest szafa, trudności ze znalezieniem ulubionego T-shirtu czy paska do spodni zdarzają się nawet w ciągu dnia. Wystarczy, że do dolnych szuflad szafy, stojącej w zacienionej części pokoju dociera niewiele światła z pomieszczenia i już jest problem. Jeśli się nad tym zastanowisz, uświadomisz sobie, że podobne sytuacje zdarzają się częściej, niż Ci się wydawało. Jest jednak proste rozwiązanie tego problemu. Wystarczy zamontować w szafie specjalne oświetlenie.  

jasne wnętrze, meble  na wymiar krakow

Jakie oświetlenie do szafy wnękowej wybrać?

Mogę zaproponować Ci kilka podstawowych rozwiązań.

1. Pierwsze z nich to taśma LED. Przyklejana wewnątrz szafy. Jest niezwykle prosta w montażu i obsłudze.

2. Druga propozycja to oświetlenie LED punktowe. Równie proste w montażu. Jednak dla niektórych osób światło punktowe może okazać się niewystarczająco jasne, aby ułatwić odnalezienie ulubionej koszuli czy sukienki.

3. Trzecim rozwiązaniem jest zestaw oświetleniowy wpinany do kontaktu lub zasilany na baterie. Można zastosować rozwiązania, które włączają się automatycznie, podczas otwierania szafy. Wyłączają się również automatycznie po ustalonym czasie. Zamontowane nad wieszakami oraz w innych strategicznych miejscach w szafie zapewnią pełny komfort użytkowania szafy wnękowej.


Jak zamontować oświetlenie w szafie?

Najprostszym, znanym powszechnie i wspomnianym powyżej sposobem jest przyklejeni oświetlenia, na przykład taśmy LED, wprost na płytę meblową.

Jednak możliwe są bardziej zaawansowane sposoby montażu, zapewniające wysoką estetykę wnętrza szafy.

Jako specjaliści polecamy montowanie oświetlenia w specjalnych, aluminiowych korytkach. Korytko takie może być zamontowane na płycie, lub wpuszczone w płytę meblową. Ostatnie rozwiązanie daje najlepszy efekt estetyczny. Wymaga precyzyjnego frezowania płyty meblowej, dlatego jest najbardziej czasochłonne. Tak powstaje rowek, do którego montowane jest korytko, a w korytku instalowane jest oświetlenie. Całość schowana jest w płycie meblowej. Takie rozwiązanie doskonale się prezentuje i jest najbardziej trwałe.


Czy oświetlenie LED do szafy będzie stosowne do każdego wnętrza?

Na tak postawione pytanie zawsze odpowiadam, że tak. Oświetlenie LED może być stosowane w każdym wnętrzu, w każdej szafie.

Ale, jak zawsze, wybór konkretnych rozwiązań zależy od Twoich preferencji i Twojego gustu.

Powyżej pisałem już o funkcjonalności tego typu oświetlenia. To niepodważalne zalety. Jednak, by podjąć decyzję czy i jakie oświetlenie do szafy wnękowej wybrać, należy kierować się również kwestiami estetycznymi. Jestem pewien, że jeśli uznasz, że chcesz i potrzebujesz oświetlenia do wnętrza szafy, znajdziesz takie, które będzie odpowiadało Twoim gustom. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rozwiązań, dostosowanych do różnych budżetów. Dzięki temu każdy może znaleźć to najlepsze i właściwe dla siebie.

 


Z naszej strony możesz liczyć na pełne wsparcie w doborze oświetlenia do szafy, które będzie zarówno estetyczne jak dostosowane od strony funkcjonalnej do Twoich potrzeb. 

meble kuchenne na wymiar Kraków

Dane kontaktowe

Email: biuro@broka.pl                    
Telefon: +48 888 424 654

Regulacje prawne

Polityka prywatności
Ochrona Danych Osobowych