free html website templates


Szafa przesuwna
– Twój sposób na utrzymanie porządku

Strona Główna / Blog

Za pewne znasz taką osobę. Ilekroć wchodzisz do jej mieszkania odnosisz wrażenie, że „Pani do sprzątania” opuściła je tuż przed Twoim przyjściem.
Wszędzie ład, skład i porządek, na kanapie nie plątają się ubrania, pod kanapa nie znajdziesz zalegających dziecięcych zabawek.

Wszystko ma swoje miejsce, nie ma zbędnych przedmiotów na krzesłach i stolikach. I nie ma znaczenia, że są to osoby zapracowane, że mają gromadkę dzieci albo dwa wielkie psy. Nie ma znaczenia, że przyszedłeś z samego rana lub późnym wieczorem. Tam po prostu jest porządek. Zawsze.

Mobirise

Codzienne sprzątanie…

Być może faktycznie codziennie sprzątają albo mają codzienne wizyty osoby, która sprząta za nich. Ale to mało prawdopodobne. Osoby zapracowane lub zajęte wychowywaniem dzieci nie mają zbyt wiele czasu na codzienne porządki. Osobiście nie znam też rodziny, która miałaby „Panią do sprzątania” przychodzącą codziennie.

Minimalizm 

Być może mają tak mało przedmiotów, że łatwo im utrzymać porządek? Ale nawet największy minimalista, który ma rodzinę, dzieci czy psa musi posiadać pewne przedmioty. Każdy domownik ma ubrania, kosmetyki, naczynia. Dzieci dodatkowo komplikują sprawę, bo ubrań pojawia się więcej, do tego dochodzą zabawki i bardzo niska skłonność małych domowników do porządkowania swoich rzeczy. A im więcej przedmiotów, tym trudniej utrzymać ład w mieszkaniu.

Szafa przesuwna

Jest jeszcze trzecia możliwość. To przestronna, funkcjonalna szafa przesuwna. Z tego rozwiązania korzystam ja. Z tego rozwiązania korzysta wielu moich znajomych.

Ale przecież żadna szafa przesuwna nie załatwi wszystkich problemów…

To prawda, nie załatwi kwestii utrzymania porządku na 100%. Ale ułatwi utrzymanie ładu w mieszkaniu. Dobrze umiejscowiona szafa przesuwna zapewni dodatkową przestrzeń życiową na odpoczynek i wspólne spędzanie czasu dla całej rodziny.

Właściwie zaplanowane wnętrze szafy przesuwnej pozwoli schować do niej mnóstwo przedmiotów, które już dłużej nie będą zaśmiecały półek i stolików w Twoim mieszkaniu.

Mobirise

Rzadko używane ubrania, buty, sprzęt sportowy czy rzeczy używane sezonowo lądują na samej górze szafy. Tam, gdzie żeby dosięgnąć, musisz podstawić krzesło. Na wieszaki i wyższe półki odkładasz przedmioty codziennego użytku. Takie, które chcesz mieć zawsze w zasięgu ręki …. oraz te, które nie koniecznie powinny być w zasięgu małych domowników. Tutaj też znajdą miejsce klucze i kluczyki, torebki, plecaki, czapki, szaliki i rękawiczki, których używasz najczęściej.

Jeśli masz dzieci, to na najniższych pólkach organizujesz przestrzeń na przedmioty należące do dzieci, te, z których korzystają na co dzień. Łatwo nauczysz dzieciaki odkładania zabawek, kredek, butów na dno szafy do szuflad czy specjalnych pudełek, które będą umieszczone na wysokości dostosowanej do wieku dzieci. 

Tak zorganizowana szafa wiele razy uratowała mnie w ostatniej chwili. Kiedy niezapowiedziany gość zadzwonił stojąc przed bramą. Te 5 minut, które zajmuje dotarcie spod bramy do domu wystarczyło, żeby wrzucić do szafy plątające się po podłodze klocki i samochodziki a z kanapy zebrać ubrania, które w biegu porzuciły dzieci. Szafę zamykam i sprawa załatwiona.

Dane adresowe

Wola Więcławska 82
32-091 Michałowice k/ Krakowa

Dane kontaktowe

Email: biuro@broka.pl                    
Telefon: +48 888 424 654

Regulacje prawne

Polityka prywatności
Ochrona Danych Osobowych