Zadzwoń888 424 654

Czy można zabudować płytką wnękę?

Szafy wnękowe Kraków, szafy z drzwiami przesuwnymi Kraków

szafy wnekowe kraków, szafyna zamówienie Kraków

Zdarzają się w mieszkaniu miejsca, które trudno jest wykorzystać. Do takich zaliczam właśnie wnęki, które są zbyt płytkie, aby zbudować w nich pełno wymiarowa szafę wnękową. Często podobny problem występuje w wąskich korytarzach i przedpokojach.

Co zrobić z płytką wnęką?

Jeśli planujesz szafę z drzwiami przesuwnymi w płytkiej wnęce, wówczas pojawia się dylemat czy pozostawić przestrzeń niewykorzystaną, a może umieścić tam otwarte wieszaki… ale wówczas powstanie niezbyt nieciekawy widok, który na pewno nie podniesie atrakcyjności wnętrza.

Doskonałe miejsce na zamknięty regał !

Dlatego mimo wątpliwości warto zabudować taką wnękę drzwiami.
W płytkiej wnęce można z powodzeniem zbudować półki. Może to być regał na kształt biblioteczki albo pawlacza. Taka dodatkowa przestrzeń będzie przydatna do przechowywania różnych niezbędnych w każdym domu przedmiotów.
Jeśli użytkownikom bardzo zależy na umieszczeniu we wnętrzu drążków na wieszaki, jest to oczywiście możliwe. W takiej sytuacji drążki umieszczane są w innym niż tradycyjnie układzie, w głąb a nie wzdłuż wnęki. Oczywiście przy wieszaniu ubrań o dużej objętości, jak np. kurtki i płaszcze w szafie zbudowanej w bardzo płytkiej wnęce można będzie zmieści ich mniej niż w szafie o pełnym wymiarze.

W bardzo płytkiej szafie wnękowej nie będzie drążków.

W skrajnych przypadkach będziemy odradzali umieszczanie drążków na rzecz półek. To w sytuacji, kiedy korzyści z ich umieszczenia są mniejsze niż z umieszczenia półek.
W razie wątpliwości czy w danej wnęce można wykonać funkcjonalną szafę wnękową z drążkami na wieszaki czy lepiej będzie zabudować ją półkami skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy porady.