Zadzwoń888 424 654

Garderoba w małym pokoju

Garderoba, zabudowa wnęk Kraków

We współczesnych mieszkaniach bywa tak, że jeden z pokoi jest naprawdę bardzo mały. Właściciel mieszkania ma wówczas spory problem z zagospodarowaniem ciasnego pomieszczenia. Zazwyczaj wykorzystywany jest, jako pokój dziecięcy. Bywa i tak, że takie pomieszczenie funkcjonuje, jako samodzielna garderoba lub pomieszczenie gospodarcze. Co zrobić by meble w takim pomieszczeniu były funkcjonalne i jednocześnie zajmowały jak najmniej przestrzeni, której i tak jest niewiele?

Drzwi przesuwne to podstawa

Na małej przestrzeni najlepiej ze znanych rozwiązań sprawdzają się szafy z drzwiami przesuwnymi. Taka szafa nie wymaga zachowania dużego odstępu od innych mebli, by można było ją swobodnie otworzyć. Gdy na froncie drzwi przesuwnych umieścimy lustro, optycznie powiększymy pomieszczenie. Zabudowanie wnęki lub jednej ze ścian szafą rozwiązuje problem z przechowywaniem nie tylko odzieży i obuwia. Szafa może być używana do przechowywania książek, sprzętu sportowego, zabawek itp. Mebel posiada szerokie możliwości wyposażenia wnętrza w różnorodne akcesoria, drążki, pantografy, wieszaki, kosze i szuflady.

Wysoka i szeroka szafa rozwiązuje wiele problemów

Aby zmaksymalizować korzyści z szafy wnękowej najlepiej zabudować przestrzeń na całą wysokość pokoju, aż po sam sufit. To nic, że tak wysoko trudno sięgnąć, w górnej części szafy będziesz przechowywać rzeczy używane rzadko. To doskonałe miejsce na schowanie grubych zimowych kurtek w okresie letnim czy wakacyjnych akcesoriów i letnich strojów w okresie zimowym. W tzw. pawlaczu, czyli przestrzeni w szafie na samej górze zmieszczą się walizki, parasole, łyżwy czy deskorolka. Wszystkie te przedmioty używane sezonowo znajdą swoje miejsce w szafie wnękowej. Sposób ich ułożenia zależy od rozplanowania szafy.

Pamiętaj, że zamawiając meble na wymiar możesz w każdym szczególe zaplanować wnętrze. Zamontujemy dla Ciebie akcesoria, które ułatwią przechowywanie i pozwolą na maksymalne wykorzystanie pojemności.