Zadzwoń888 424 654

Jak dobrze zaprojektować szafę w sypialni?

Jak zaprojektować szafę?

To pytanie, które często słyszymy od naszych klientów.

Przy wyborze szafy wnękowej bardzo ważną kwestią są względy wizualne. Jednak projektowanie szafy z drzwiami przesuwnymi lub z drzwiami uchylnymi (otwieranymi tradycyjnie) powinieneś rozpocząć od optymalnego rozplanowania wnętrza. szafy wnękowe, szafy na zamówienie Kraków

Ze względu na bardzo duże doświadczenie w produkcji szaf pragnę podzielić się z Tobą kilkoma naprawdę pożytecznymi informacjami.
Nie zawsze dysponujesz dużą przestrzenią, zdarza się, ze miejsce na szafę to nieduża wnęka, lub po prostu część korytarza. Dlatego dobrze jest zastanowić się kilkukrotnie, aby nie żałować pochopnych decyzji.

Spróbuję w kilku punktach przedstawić to, co jest najważniejsze w projektowaniu szafy.

Główny podział wspólnej szafy

Najczęściej szafę w sypialni małżeńskiej dzielimy na stronę damską i męską.
W części męskiej zazwyczaj jest mniej drążków i pantografów za to więcej półek. Na półkach przechowywane są męskie t-shirty, jeansy, nawet bluzy. Jeżeli chodzi o przechowywanie bielizny zazwyczaj w zupełności wystarczają dwie lub trzy szuflady albo koszyki.
Można oczywiście w razie potrzeby użyć różnych akcesoriów typu wieszaki na krawaty czy spodnie, które podniosą poziom funkcjonalności szafy.

W damskiej części szafy większość przestrzeni zazwyczaj zajmują wieszaki lub pantografy. Większość bluzek, spodni i sukienek kobiety przechowują w formie wiszącej. Nasze klientki najczęściej decydują się na trzy lub cztery szuflady na bieliznę oraz jedną płytszą na tzw. bibeloty. Do tego półka na składane swetry czy t-shirty. Oczywiście w bardziej przestronnych garderobach znajdzie się wiele dodatkowych półek na buty i torebki.

Rozplanowanie drążków i półek szafy wnękowej

Bez względu na to, czy szafa jest przeznaczona dla mężczyzny czy dla kobiety rozplanowanie szafy przesuwne na wymiar

wnętrza szafy zależy przede wszystkim od Twojego stylu bycia i charakteru pracy, jaką wykonujesz.

W szafie osoby noszącej formalny strój będzie więcej miejsca na odzież wiszącą typu koszule czy garnitury, natomiast przy bardziej swobodnym charakterze pracy może się zdarzyć się, że drążek jest zbędny i w zupełności wystarczą półki i szuflady.

Jak wspominałem na początku, kluczem do funkcjonalnej szafy jest dobry plan. Przykładowe aranżacje szaf możesz zobaczyć w naszej galerii zdjęć. Prezentujemy w niej zarówno części zewnętrzne, jak i rozwiązania stosowane wewnątrz szaf wnękowych. W razie wątpliwości cały nasz zespół służy radą i doświadczeniem.

Wojciech Laskiewicz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz