Szafa z drzwiami przesuwnymi, po których można rysować kredą

Szafy wnękowe Kraków, meble dla dziecka

Szafa z drzwiami przesuwnymi, po których można pisać lub rysować do woli, bez konsekwencji  – to marzenie każdego dziecka!

szafy wnekowe Kraków, szafa dla dziecka, meble dla dziecka, farba tablicowa

Robiąc szafy na wymiar do pokojów dziecięcych musimy wykazywać się pomysłowością. Podczas rozmów z wieloma rodzicami zauważyliśmy, że mnóstwo ciekawych propozycji wypływa wprost od rodziców. To rodzice obserwując swoje dzieci często wiedzą najlepiej, jakie rozwiązania sprawdzają się, jeśli chodzi o meble na wymiar do ich użytku. Nam pozostaje rozwiązanie kwestii technicznych i funkcjonalnych, aby optymalnie połączyć pomysły rodziców z wygodą i bezpieczeństwem dziecka.

Szafa wnękowa nie musi być nudna

Dzisiaj zaproponujemy Ci rozwiązanie bardzo ciekawe, funkcjonalne, a jednocześnie proste do wykonania. To rozwiązanie popularne w ostatnim czasie wśród naszych klientów, którzy zamawiają szafę dla dziecka. My wykonamy takie meble dla Ciebie z przyjemnością, robiąc szafę z drzwiami przesuwnymi lub całościową zabudowę do pokoju Twojego dziecka. Ale jeśli zechcesz, możesz równie dobrze wykonać je samodzielnie.

Proponowane dzisiaj rozwiązanie to szafa wnękowa z drzwiami pomalowanymi częściowo (lub w całości) farbą tablicową. Taki front szafy może być zaprojektowany na wiele sposobów. Trzy podstawowe propozycje szaf z frontem tablicowym zobaczysz na załączonych do tego artykułu zdjęciach.

szafy wnekowe Kraków, meble dla dziecka, farba tablicowa, szafy przesuwne Kraków

Szafa wykonana w tym stylu może zostać podzielona poziomymi szprosami na dwie lub trzy części. Część górna pozostanie wówczas w wybranym przez Ciebie kolorze. Możesz wybrać z pełnej palety kolorów płyt meblowych. Możesz w tej części użyć również szkła lacobel lub lustra.

Wówczas dolna część frontu szafy przesuwnej będzie pomalowana farbą tablicową. Można również użyć farby tablicowo-magnesowej, która łączy właściwości magnetyczne z powierzchnią zbliżoną do powierzchni tablicy, po której można wielokrotnie rysować kredą, ścierać i rysować od nowa.

Więcej niż szczypta fantazji

Jeśli będziesz wykonywał szafę wnękową z dwoma lub trzema skrzydłami przesuwnymi, wówczas możesz też pomalować jedno całe skrzydło. Jeśli pomalujesz środkowe skrzydło, doskonale będzie się komponowało z lustrami na dwóch pozostałych skrzydłach.

Trzecia propozycja to pomalowanie całych frontów szafy Twojego dziecka. Większość płyt meblowych, z których wykonywane są popularne na naszym rynku szafy wnękowe nadaje się do malowania farbą tablicową i magnetyczną.

Jeśli chcesz zamówić szafę w tym stylu, napisz do nas. Po ustaleniu szczegółów wykonamy dla Ciebie szafę wnękową z frontami wykończonymi w dowolny sposób.

szafa wnękowa Kraków, szafy na zamówienie Kraków, farba tablicowa, farba do marketów, dry erase paint

Najprostszy sposób na odnowienie szafy przesuwnej

Jeżeli jednak masz już szafę, której chcesz po prostu zrobić mały lifting, z powodzeniem możesz samodzielnie pomalować cały front szafy lub jego wybraną część.

Bardzo trendy efekt połączenia bieli i czerni możesz uzyskać malując wybrane części frontów szafy wnękowej czarną farbą tablicową, inne zaś części pokrywając białą farbą do markerów lub specjalną folią w białym kolorze, po której dziecko może pisać przeznaczonymi do tego celu flamastrami. Jeśli dodatkowo zaprojektujesz ciekawy wzór wówczas powstanie dodatkowy element dekoracyjny do pokoju dziecięcego. Nie tylko Twoje dziecko będzie zachwycone, ale i wszyscy odwiedzający będą mogli podziwiać oryginalny charakter wnętrza.

Zarówno czarna farba tablicowa, biała farba do marketów (z angielskiego Dry Erase Paint – możesz ją znaleźć w sklepach internetowych pod tą nazwą) jak i wspomniana folia dostępne są w sklepach z materiałami budowlanymi lub w sklepach internetowych.

Więcej sposobów na odświeżenie wyglądu Twoje szafy znajdziesz w artykule „7 sposobów na odnowienie drzwi szafy wnękowej”.

6 Comments

 • by
  z-dusza.pl
  Posted 1 March 2018 1:30 PM 0Likes

  Świetny pomysł z tą farba tablicową! Gdybym miała szafę wnękową z takimi drzwiami, na pewno bym z niego skorzystała 😉

 • by
  Zielona Karuzela
  Posted 1 March 2018 1:58 PM 0Likes

  Pomysł super! Myślę, że przede wszystkim ucieszyłby mojego chrzesniaka 😀

 • by
  Alicja
  Posted 1 March 2018 4:55 PM 0Likes

  Kreatywna opcja 🙂

 • by
  Matka Mężatka
  Posted 1 March 2018 7:34 PM 0Likes

  Odważny projekt. Ja bym chyba niezdecydowana się na farbę kredową na szafie. Kto by to potem sprzątał 🙂

 • by
  Agnieszka
  Posted 29 May 2018 9:05 AM 0Likes

  Świetne rozwiązanie, duży plus za kreatywność i wykorzystanie przestrzenie. 🙂

 • by
  Monika
  Posted 29 May 2018 10:19 AM 0Likes

  Rzeczywiście fajny pomysł. Dzieci powinny być zachwycone możliwością bezkarnego mazania po meblach. Fajnie, że nie działacie sztampowo. Pozdrawiam

Add Your Comment