create your own site for free

Jak wybrać szafę do sypialni
w stylu minimalistycznym

Strona Główna / Blog

Jak dobrać szafę przesuwną do sypialni w stylu minimalistycznym?

Minimalistyczne wnętrza to od kilku sezonów jeden z głównych trendów w aranżacji domów. Ale to chyba nie jest trend dla każdego. No bo jak oni to robią? Gdzie oni chowają wszystkie te rzeczy, które każdy z nas trzyma w mieszkaniu? Gdzie trzymają ubrania, buty, torebki, zabawki dziecięce i cały ten kram? Nie, to chyba trend tylko dla niektórych.

Czy Ty również tak myślisz?

No właśnie. Czujesz się dobrze w prostym, minimalistycznym wnętrzu, jednak nie jesteś w stanie pozbyć się nadmiaru przedmiotów i ubrań.
Czy da się połączyć minimalistyczne wnętrze i zupełnie nieminimalistyczne podejście do ilości posiadanych rzeczy?

Rozwiązaniem jest mądry wybór szafy przesuwnej lub zaplanowanie miejsca na garderobę. 

Szafa przesuwna do sypialni

Samodzielna garderoba

W większości współcześnie budowanych domów projektowane jest specjalne pomieszczenie przeznaczone na samodzielną garderobę.

W ten sposób uwalniamy sypialnię z ubrań i akcesoriów. A umieszczając wszystkie ubrania i inne rzeczy w garderobie zyskujemy dodatkowy komfort. Znajdują się w zasięgu wzroku, ułożone na specjalnie do tego wyznaczonej przestrzeni garderoby. Łatwiej jest wybrać i zestawić, aby do siebie pasowały.

Ale jeśli nie zależy Ci na dużej sypialni, możesz wydzielić garderobę nawet w niezbyt przestronnym pomieszczeniu. Wystarczy umieścić łóżko pośrodku sypialni i za nim wydzielić przestrzeń na garderobę. Lub wstawić szafę z drzwiami przesuwnymi.


Szafa przesuwna

Wstawienie szafy przesuwnej jest rozwiązaniem idealnym, jeśli nie masz specjalnego pomieszczenia na oddzielną garderobę. Wybierając szafę z drzwiami przesuwnymi dopasujesz wnętrze szafy do Twoich potrzeb. Oczywiście wygląd szafy możesz idealnie dopasować do urządzonej w stylu minimalistycznym sypialni.
Brzmi to bardzo prosto, ale jak często bywa, tak bardzo proste nie jest.

Jak zatem uniknąć błędów?

Jakie elementy wybrać by zachować maksimum funkcjonalności przy minimalistycznej formie?
Szafa przesuwne dosyć prosto można określić, jako minimalistyczne - albo nie. Tutaj jest niewiele wątpliwości. W zasadzie to wygląd drzwi szafy decyduje o tym, do jakiego stylu możemy ją zaklasyfikować.

Drzwi przesuwne nie wymagają specjalnej przestrzeni, by je swobodnie otworzyć. Wystarczy przesunąć fronty w prowadnicy. Do minimalistycznej szafy wybieraj proste fronty, ewentualnie z niewielkimi geometrycznymi dodatkami służącymi za uchwyty.

Kolorystyka powinna być stonowana. Do minimalistycznych wnętrz pasują również fronty z lustrami. To optycznie powiększy pomieszczenie, a także pozwoli uniknąć konieczności ustawiania lub wieszania samodzielnego lustra. 

szafy przesuwne Kraków

O końcowym efekcie decydują detale

Kształt i kolor prowadnic, rodzaj uchwytów - lub ich brak. Dla dodatkowego efektu możesz umieścić w szafie specjalne oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, które podkreśli kształt mebla. 

Jeśli chcesz jak najbardziej ukryć drzwi przesuwne do szafy, możesz pomalować fronty w kolorze ścian lub pokryć je tapetą identyczną jak ta na ścianach. Uzyskasz wówczas doskonały efekt kamuflażu.

To własnie te szczegóły zadecydują o tym, jak finalnie będzie prezentowała się Twoja szafa.

Dane adresowe

Wola Więcławska 82
32-091 Michałowice k/ Krakowa

Dane kontaktowe

Email: biuro@broka.pl                    
Telefon: +48 888 424 654

Regulacje prawne

Polityka prywatności
Ochrona Danych Osobowych