free html website templates

3 triki, które powiększą optycznie
każde wnętrze

Strona Główna / Blog

Poznaj trzy bardzo proste sposoby, dzięki którym wnętrze twojego mieszkania wyda się bardziej przestronne.

Nie musisz wcale robić generalnego remontu i wyburzać ścian!

Wystarczy, że zmienisz nieco wystrój wnętrza, wpuścisz więcej światła i zaprowadzisz ład.

jasne wnętrze, meble  na wymiar krakow

1. Jasne kolory, dużo światła

Nie będzie wielkim odkryciem, jeśli na wstępie napiszę, że jasne barwy we wnętrzu sprawiają, iż pomieszczenia wydają się bardziej przestronne. Jeśli dodasz do tego przeszklenia, duże okna, które wpuszczą światło dzienne, uzyskasz solidne podstawy, aby optycznie powiększyć przyciasne wnętrze.

Czy oznacza to, że musisz ograniczać się, do bieli? Skądże! To byłoby nudne. Do wyboru masz całą paletę odcieni beżowych, szalenie obecnie modne szarości. A także rozmyte pastelowe róże i błękity.

Dobry efekt daje również pomalowanie sufitu na kolor jaśniejszy od koloru ścian.

A co z meblami? Sprawa wygląda podobnie. W małych pomieszczeniach lepiej będą wyglądały szafy przesuwne, tradycyjne szafy, regały czy komody o jasnym wykończeniu. Jeśli dodatkowo połączysz je z lustrami np. na frontach szaf przesuwnych, uzyskasz jeszcze więcej przestrzeni.

2. Porządek

Zastanawiasz się, co do tego ma porządek? Bardzo wiele!

Niby błaha sprawa, kilka ubrań rzuconych na krzesło. Na stole gazety, laptop, notatki z wykładów, nieposprzątane talerze i kubek z niedopitą kawą. Walizka pozostawiona koło drzwi, 10 par butów rozłożonych w przedpokoju. A w łazience na regale wszystkie kosmetyki, jakie tylko udało Ci się zgromadzić. Plus ubrania z wczoraj i te przygotowane na jutro. Znasz to? 

Chyba każdy z nas to zna.

Zauważ, że jeśli posprzątasz i wszystko schowasz do szafy w mieszkaniu zrobi się nie tylko czysto, ale jakby… przestronniej. 


3. Jak najmniej dekoracji i bibelotów

O tym, w jaki sposób zbędne bibeloty wpływają na wygląd wnętrza możesz się przekonać oglądając pierwszy z brzegu program o odnawianiu wnętrz. Dużo dekoracji oraz różnych drobiazgów porozkładanych tu i ówdzie „zabiera” przestrzeń. Wprowadza chaos do wnętrza. 

Czy zatem powinieneś teraz wszystkie dekoracje spakować i wyrzucić do kosza?

Nie koniecznie musisz postępować tak radykalnie. Jedno jest pewne. W kwestii dekoracji i bibelotów niezbędne jest zachowanie umiaru. 

Jeśli jesteś zdecydowany i zależy Ci na optycznym powiększaniu wnętrza, to doradzam odważne kroki. Usuń książki, świeczniki, wazoniki i figurki ustawione na regałach. Zredukuj ilość ramek z obrazkami. Rozsądnie zaplanuj rozmieszczenie roślin we wnętrzu. 

 


Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości sorzystaj z naszego doświadczenia!
Napisz lub zadzwoń, chętnie Ci pomożemy.

meble kuchenne na wymiar Kraków
Dane adresowe

Wola Więcławska 82
32-091 Michałowice k/ Krakowa

Dane kontaktowe

Email: biuro@broka.pl                    
Telefon: +48 888 424 654

Regulacje prawne

Polityka prywatności
Ochrona Danych Osobowych