website templates


Jak zaprojektować garderobę

Strona Główna / Porady

Czy istnieje jeden uniwersalny projekt garderoby? Czy idealnym rozwiązaniem dla każdego jest dopasowanie garderoby, jej układu, wielkości oraz wyposażenia do indywidualnych potrzeb?

Gotowy projekt garderoby

Garderoba stworzona według gotowych projektów dostępnych w różnych serwisach internetowych. Takie rozwiązanie sprawdzi się, jeśli pomieszczenie, w którym ma powstać zabudowa jest „ustawne” i dosyć duże. To nie jest złe rozwiązanie. Sprawdzi się, jeśli nie masz specjalnych oczekiwań czy wymagań, co do wnętrza garderoby. Będzie dobre, jeśli wykańczasz mieszkanie pod wynajem. Jeśli meblujesz pokoje dla innych członków rodziny (np. dla nastoletnich dzieci) i nie chcesz zbyt wiele czasu poświęcić na tworzenie każdemu z osobna indywidualnego projektu.

Mobirise

Indywidualny projekt garderoby

W małym pomieszczeniu o nieregularnej bryle, ze skosami, wnękami czy innymi elementami zaburzającymi harmonijność pomieszczenia najlepszy będzie projekt indywidualny.

W tej sytuacji najprościej będzie zaprojektować garderobę od zera. Osiągniesz wówczas lepszy rozkład i optymalne wykorzystanie przestrzeni. Właściwe zaplanowanie elementów wyposażenia garderoby umożliwi maksymalne wykorzystanie każdego metra kwadratowego powierzchni. 

W dobrze zaplanowanej garderobie wszystkie ubranie, buty i dodatki znajdą właściwe miejsce. 

Garderoba dla każdego 

Nie istnieje jeden pomysł, jeden najlepszy projekt garderoby, który odpowiadałby potrzebom każdego użytkownika.

Są jednak pewne reguły, które gwarantują, że garderoba będzie ergonomiczna i wygodna w codziennym użytkowaniu. 

Przestrzeń uniwersalnej garderoby powinna być podzielona według funkcji na kilka obszarów. 

Według tego założenia w garderobie powinny zostać wydzielone następujące części: 
Część na ubrania wiszące, długie i krótkie – wyposażona w drążki umieszczone na różnej wysokości. 
Część na ubrania, bieliznę pościelową, które będą leżały na półkach (czasem są to t-shirty, swetry, czasem ręczniki czy pościel). Ilość półek i ich wysokość (odległość jednej półki od drugiej) zależy od preferencji użytkownika. 
Część u samej góry tzw. pawlacz, na rzeczy używane rzadko, na odzież lub obuwie nieużywane poza sezonem, walizki, sprzęt do wędkowania itp. 
Część u dołu na buty – półki lub wysuwane kosze. 
Szuflady na bieliznę oraz inne drobiazgi. 

Taka garderoba spełni swoją funkcję podstawową, jaką jest przechowywanie ubrań, butów, dodatków i innych przedmiotów. Tak rozplanowane wnętrze garderoby będzie w miarę uniwersalne, dla większości użytkowników, bez względu na płeć, rodzaj wykonywanej pracy, model życia.

Zamów garderobę dla siebie 

Abyś mógł dopasować garderobę do Twoich konkretnych potrzeb zmień proporcje miedzy poszczególnymi elementami wyposażenia garderoby. Samo to znacznie zwiększy komfort użytkowania wykonanej garderoby. Często zmiana taka zmiana proporcji może w zupełności wystarczyć.

Jeśli chcesz zaprojektować garderobę samodzielnie, zobacz w naszej galerii zdjęcia wykonanych mebli na wymiar, aby zaczerpnąć inspirację. 

Chętnie wykonamy projekt garderoby wspólnie z Tobą. Napisz do nas a zaplanujemy garderobę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Tak jak wielu klientów, którzy już skorzystali z naszej pomocy, zamów garderobę na wymiar i ciesz się funkcjonalnym i wygodnym wnętrzem.

Dane adresowe

Wola Więcławska 82
32-091 Michałowice k/ Krakowa

Dane kontaktowe

Email: biuro@broka.pl                    
Telefon: +48 888 424 654

Regulacje prawne

Polityka prywatności
Ochrona Danych Osobowych