bootstrap responsive templates


Jak wybrać fronty do szafy przesuwnej?

Strona Główna / Porady

Jak wybrać fronty do szafy przesuwnej?

Podczas projektowania szafy z drzwiami przesuwnymi lub tradycyjnymi powinieneś rozważyć dwa aspekty.

Po pierwsze funkcjonalność szafy przesuwnej. Kwestię funkcjonalności szafy czy garderoby rozważaliśmy w jednym z wcześniejszych artykułów.

Po drugie estetyka wnętrza. Większość aspektów związanych z estetyką sprowadza się do odpowiedzi na pytanie: jakie wybrać fronty do szafy przesuwnej?

Od czego zacząć? Na początku wybierz materiał. Zdecyduj czy będzie to płyta meblowa, lustro czy szkło lacobel. Możesz też zdecydować się na specjalne naklejki na drzwi.

Mobirise

Połączenie kilku materiałów na frontach jednej szafy przesuwnej

Wybierając front do szafy przesuwnej możesz niemal dowolnie połączyć wymienione wyżej materiały. Lustra łączone są z płytami meblowymi, nie łączy się ich ze szkłem lacobel. Decydując się na lustro wybierasz jego kolor (srebrne, grafitowe, złote). Wybór szkła lacobel również sprowadza się do wyboru jednego lub kilku kolorów.

Przy szafach przesuwnych lub garderobach z trzema skrzydłami drzwiowymi popularne jest połączenie płyt meblowych po bokach z lustrem na skrzydle środkowym. Można również wszystkie skrzydła drzwi wykonać z lustra, co optycznie powiększy wnętrze pomieszczenia. Tego typu propozycja jest idealna np. do wąskich korytarzy.

Pasy skośne lub inne układy geometryczne

Najczęściej wybierane na fronty szaf przesuwnych płyty meblowe mogą być połączone niemal dowolnie. Popularne jest łączenie dwóch kolorów poprzez dodanie barwnego, kontrastowego pasa w poziomie, na połowie wysokości szafy.

Z technicznego punktu widzenia możliwych jest wiele innych rozwiązań. Pasy ułożone skośnie są równie często wykorzystywane, nadają one wnętrzu więcej dynamizmu. Dobrze dobrane połączenie trzech lub czterech kolorów płyty może doskonale rozświetlić pomieszczenie.

Nietypowe fronty szafy przesuwnej

Poza opisanymi wyżej rozwiązaniami w naszej ofercie dostępne są również fronty oklejane dowolną grafiką (np. kwiaty, zdjęcie krajobrazu, abstrakcyjna grafika). Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym rozwiązaniu napisz do nas.

Jeśli nadal masz wątpliwości na jakiego rodzaju fronty szafy przesuwnej wybrać, zapraszamy do galerii zdjęć w której na pewno znajdziesz inspirację. Zapraszamy również do kontaktu z naszymi pracownikami. Napisz lub zadzwoń, chętnie pomożemy wybrać fronty do twojej szafy wnękowej

Dane adresowe

Wola Więcławska 82
32-091 Michałowice k/ Krakowa

Dane kontaktowe

Email: biuro@broka.pl                    
Telefon: +48 888 424 654

Regulacje prawne

Polityka prywatności
Ochrona Danych Osobowych