amp template


Czy potrzebna mi garderoba?

Strona Główna / Porady

Garderoby na wymiar

Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi na pytanie "Czy potrzebna mi garderoba?" Rożne bowiem są potrzeby naszych klientów a garderoba na wymiar pełnić może wiele funkcji.

Pierwszą i podstawową funkcją garderoby jest przechowywanie ubrań, obuwia i akcesoriów.

Lecz w tym pomieszczeniu można przechowywać również bieliznę pościelową, drobne urządzenia używane w domu czy inne przedmioty. Zatem, aby garderobę dobrze zaprojektować należy ustalić, komu i do czego ma ona służyć.

Mobirise

Kto będzie korzystał z garderoby? 

Czy będzie to garderoba dla kobiety, dla mężczyzny? A może wspólna? Czy też garderoba dla dziecka – lub trójki dzieci? Od tego, kto będzie korzystał z garderoby uzależniona jest nie tylko jej optymalna zalecana powierzchnia, ale przede wszystkim układ półek i rozkład wieszaków. 

Kobiety mają inne potrzeby niż mężczyźni. To oczywiste. Rozmieszczenie wieszaków powinno uwzględnić możliwość powieszenia krótkich ale i długich sukienek. Szuflady będą wykorzystane do przechowywania drobnej bielizny ale również apaszek, akcesoriów typu paski oraz często biżuterii. Garderoba kobiety powinna zatem uwzględniać konieczność przechowywania tych konkretnych przedmiotów. 

Męska szafa wypełniona jest najczęściej koszulami, marynarkami, spodniami i swetrami. Dodatki i akcesoria sprowadzają się do krawatów i pasków do spodni. Dlatego warto wykorzystać specjalne wieszaki do spodni i te przeznaczone do organizacji pasków i krawatów. Maksymalna odległość wieszaków powinna wystarczyć na powieszenie płaszcza. 

Gdzie umiejscowić garderobę? 

Garderobę można urządzić tak naprawdę zarówno w małym pomieszczeniu jak i w przestronnym pokoju. Na pomieszczenie garderoby można zaadaptować nie tylko klasyczne prostokątne pokoje, ale również pomieszczenia o nietypowych kształtach, które stanowią trudną przestrzeń do stworzenia klasycznej sypialni czy gabinetu. To zdecydowana przewaga mebli nawymiar. Regały do garderoby, wieszaki i szuflady można zaaranżować w sposób optymalny dla nawet najbardziej nieustawnych pomieszczeń.

Meble na wymiar to rozwiązanie, dzięki któremu możesz samodzielnie dostosować wszystkie aspekty do Twoich oczekiwań. 

Najbardziej wygodnym rozwiązaniem jest stworzenie garderoby tuż obok sypialni. Nie zawsze jest to jednak możliwe, ale w sytuacji, gdy dysponujesz dużą sypialnią, warto pomyśleć o wydzieleniu jej części na garderobę. Okno w garderobie nie jest potrzebne, choć warto zadbać o prawidłową wentylację pomieszczenia. Warto wykorzystać wnęki w pomieszczeniu, załomy we wnętrzu, skosy, by zaprojektować funkcjonalną garderobę. Dzięki zastosowaniu lekkiej konstrukcji ścianki gipsowo-kartonowej lub drzwi przesuwnych można to wykonać stosunkowo szybko. Wybór wzornictwa drzwi przesuwnych jest tak szeroki, że możesz w dowolny sposób zaprojektować oryginalne i piękne rozwiązanie. Zachęcamy do skorzystania z tafli szklanej, drzwi przesuwnych wykończonych lustrem lub drzwi suwanych wykończonych efektowną grafiką. 

Odrobina wyobraźni wsparta naszym doświadczeniem w projektowaniu i wykonaniu mebli na wymiar pozwoli na stworzenie funkcjonalnej garderoby o indywidualnym charakterze. 

Zobacz w naszej galerii zdjęcia zrealizowanych mebli na wymiar.

Dane adresowe

Wola Więcławska 82
32-091 Michałowice k/ Krakowa

Dane kontaktowe

Email: biuro@broka.pl                    
Telefon: +48 888 424 654

Regulacje prawne

Polityka prywatności
Ochrona Danych Osobowych