free responsive site templates


Szafa w pokoju dziecięcym

Strona Główna / Porady

Szafy przesuwne do pokoju dziecięcego, meble na wymiar dla dziecka

Aranżując wnętrze i planując szafę w pokoju dziecięcym możesz puścić wodze fantazji.
Szafy przesuwne do pokoju dziecięcego, meble na wymiar dla dziecka Nie zapominaj jednak o zapewnieniu bezpieczeństwa małym mieszkańcom. Bez względu na wiek dziecka w pokoju dziecięcym zawsze jest mnóstwo rzeczy: ubrania, zabawki, gry, puzzle, książki, plecaki, rolki, deska, odtwarzacz CD, płyty. W niełatwym zadaniu, jakim jest utrzymanie ładu i porządku pomoże Ci przestronna szafa. Poukładane w niej zabawki i ubrania sprawią, że będzie Ci łatwiej zapewnić dziecku należyte warunki do zabawy, wypoczynku i do nauki.

Mobirise

Wnętrze szafy małego odkrywcy

Każde dziecko nieco inaczej odkrywa świat, w różnym wieku ma różnorodne potrzeby. I właśnie dlatego tak trudno określić modelowe wyposażenie szafy, gdyż szczegóły będą zależne od wieku dziecka. Uniwersalna rada jest jedna: szafa w pokoju dziecięcym powinna być duża by pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy.

Wnętrze szafy dla młodszych dzieci zazwyczaj dzieli się na przestrzeń dostępną dla dziecka – na dole szafy oraz przestrzeń dostępną dla rodziców – u góry szafy.

W dolnej części powinny znaleźć się półki na maskotki, książki, samochodziki i lalki oraz wysuwane kosze na drobne zabawki, klocki czy kredki. Powyżej w części przeznaczonej na ubrania powinno znaleźć się dużo półek. Ubrania dziecięce czy to podkoszulki czy spodnie zazwyczaj leżą złożone. Niewiele ubrań dziecięcych przechowywanych jest na wieszakach, ale przynajmniej jeden drążek na wieszaki jest potrzebny by powiesić kurtki, chłopięce koszule lub dziewczęce sukienki.

Z biegiem czasu, kiedy dziecko podrośnie, zabawki mogą zajmować coraz mniej miejsca. Jeśli nie będziemy chcieli wymieniać całej szafy, wówczas dolne kosze będzie można przeznaczy na przechowywanie bielizny lub sprzętu sportowego. Część półek będzie można zastąpić drążkiem na wieszaki (szczególnie w szafie dziewczynki).

Dobór frontu do szafy wnękowej dla malucha

W pokoju dziecka idealnym rozwiązaniem staja się drzwi przesuwne, które skryją całe wnętrze nie zajmując dodatkowo przestrzeni wykorzystywanej do zabawy.

Fronty drzwi przesuwnych można wykonać w dowolnym kolorze, ze wszystkich dostępnych materiałów. Dodatkowo drzwi mogą być pokryte grafiką lub zdjęciami. Szkło lacobel lub lustro musi być podklejone folią bezpieczną, dzięki temu w przypadku zbicia odłamki pozostaną na folii i nie rozpadną się na podłogę pokoju. Z własnego doświadczenia radzę jednak przy doborze frontów kierować się względami praktycznymi. Bardzo ważne jest łatwe utrzymanie czystości, zatem fronty klasyczne z płyty meblowej lub mdf lepiej się sprawdzą. Wystarczy przetrze je wilgotną ściereczką by znowu wyglądały jak nowe.

Dobre meble na wiele lat

Bez względu na wybrany materiał czy kolor frontów w drzwiach szafy w pokoju dziecięcym podstawa jest wspomniane na początku bezpieczeństwo użytkowania. W drzwiach przesuwnych możemy zamontować mechanizmy podnoszące bezpieczeństwo szafy wnękowej dla dziecka. Specjalne domykacze spowalniają skrzydło drzwi tuż przed zamknięciem, co zapobiega przyciśnięciu lub zgnieceniu ręki dziecka. Taka bezpieczna szafa na pewno ułatwi życie rodzicom, którzy łatwo i szybko będą mogli schować do niej porozrzucane zabawki i cały stos ubranek ukochanego dziecka.


Dane adresowe

Wola Więcławska 82
32-091 Michałowice k/ Krakowa

Dane kontaktowe

Email: biuro@broka.pl                    
Telefon: +48 888 424 654

Regulacje prawne

Polityka prywatności
Ochrona Danych Osobowych