bootstrap responsive templates


Jak zaprojektować garderobę

Strona Główna / Porady

Zastanawiasz się, jak zaprojektować garderobę? Pomożemy Ci wybrać regały do garderoby i dobrać drzwi przesuwne lub tradycyjne.

Uniwersalny projekt garderoby nie istnieje, ale kilka dobrych rad pomoże Ci dostosować projekt do Twoich potrzeb.

Zatem jak zaprojektować garderobę? 

Garderobę możesz stworzyć na bazie już gotowego projektu dostępnego w jednym z serwisów internetowych. To nie jest złe rozwiązanie. Sprawdzi się, jeśli pomieszczenie, w którym ma powstać zabudowa jest „ustawne” i dosyć duże. Będzie dobrą opcją, jeśli nie masz specjalnych oczekiwań czy wymagań, co do wnętrza garderoby. Również, jeśli wykańczasz mieszkanie pod wynajem. A także, jeżeli meblujesz pokoje dla innych członków rodziny (np. dla nastoletnich dzieci) i nie chcesz zbyt wiele czasu poświęcić na tworzenie każdemu z osobna indywidualnego projektu.

Mobirise

Indywidualny projekt garderoby na wymiar

W małym pomieszczeniu o nieregularnej bryle, ze skosami, wnękami czy innymi elementami zaburzającymi harmonijność pomieszczenia najlepszy będzie projekt indywidualny. To rozwiązanie dla najbardziej wymagających.

W tej sytuacji najprościej będzie zaprojektować garderobę od zera. Osiągniesz wówczas lepszy rozkład i optymalne wykorzystanie przestrzeni. Właściwe zaplanowanie elementów wyposażenia garderoby umożliwi maksymalne wykorzystanie każdego metra kwadratowego powierzchni. 

W dobrze zaplanowanej garderobie wszystkie ubranie, buty i dodatki znajdą właściwe miejsce. 

Garderoba dla każdego 

Nie istnieje jeden pomysł, jeden najlepszy projekt garderoby, który odpowiadałby potrzebom każdego użytkownika.

Są jednak pewne reguły, które gwarantują, że garderoba będzie ergonomiczna i wygodna w codziennym użytkowaniu. 

Przestrzeń uniwersalnej garderoby powinna być podzielona według funkcji na kilka obszarów. 

Według tego założenia w garderobie powinny zostać wydzielone następujące części: 
Część na ubrania wiszące, długie i krótkie – wyposażona w drążki umieszczone na różnej wysokości. 
Część na ubrania, bieliznę pościelową, które będą leżały na półkach (czasem są to t-shirty, swetry, czasem ręczniki czy pościel). Ilość półek i ich wysokość (odległość jednej półki od drugiej) zależy od preferencji użytkownika. 
Część u samej góry tzw. pawlacz, na rzeczy używane rzadko, na odzież lub obuwie nieużywane poza sezonem, walizki, sprzęt do wędkowania itp. 
Część u dołu na buty – półki lub wysuwane kosze. 
Szuflady na bieliznę oraz inne drobiazgi. 

Taka garderoba spełni swoją funkcję podstawową, jaką jest przechowywanie ubrań, butów, dodatków i innych przedmiotów. Tak rozplanowane wnętrze garderoby będzie w miarę uniwersalne, dla większości użytkowników, bez względu na płeć, rodzaj wykonywanej pracy, model życia.

Zamów garderobę na wymiar dla siebie 

Abyś mógł dopasować garderobę do Twoich konkretnych potrzeb zmień proporcje miedzy poszczególnymi elementami wyposażenia garderoby. Samo to znacznie zwiększy komfort użytkowania wykonanej garderoby. Często zmiana taka zmiana proporcji może w zupełności wystarczyć.

Jeśli chcesz zaprojektować garderobę samodzielnie, zobacz w naszej galerii zdjęcia wykonanych mebli na wymiar, aby zaczerpnąć inspirację. 

Chętnie wykonamy projekt garderoby wspólnie z Tobą. Napisz do nas a zaplanujemy garderobę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Tak jak wielu klientów, którzy już skorzystali z naszej pomocy, zamów garderobę na wymiar i ciesz się funkcjonalnym i wygodnym wnętrzem.

Dane adresowe

Wola Więcławska 82
32-091 Michałowice k/ Krakowa

Dane kontaktowe

Email: biuro@broka.pl                    
Telefon: +48 888 424 654

Regulacje prawne

Polityka prywatności
Ochrona Danych Osobowych