create a website for free


Szafa w przedpokoju - wskazówki

Strona Główna / Porady

Szafa w przedpokoju

Przedpokój w naszych mieszkaniach jest często pomieszczeniem wąskim lub nieforemnym. 

W związku z tym dosyć trudno urządzić go tak, by był jednocześnie ładny i funkcjonalny. W takiej sytuacji meble na wymiar to rozwiązanie idealne, które pozwoli zapomnieć o większosci problemów wynikających z "nieustawności" tego pomieszczenia.
Szafa w przedpokoju według indywidualnego projektu zapewni komfort użytkowania i funkcjonalność. 

Pierwsze wrażenie
Na pewno masz świadomość, że wygląd przedpokoju jest bardzo ważny. Jest przecież pierwszym pomieszczeniem, które ogląda każdy, przekraczający próg Twojego mieszkania. Równie ważne jest ergonomiczne rozmieszczenie mebli, by można było poczuć się komfortowo.

Funkcjonalność – wieszaki i półki
Szafa w przedpokoju musi pomieścić okrycia wierzchnie, nakrycia głowy oraz obuwie. Powinna być podzielona na segmenty, zapewniające możliwość przechowywania garderoby wszystkich mieszkańców, a także pozostawiać przestrzeń na garderobę przychodzących w odwiedziny gości. Wskazane jest zastosowanie w szafie drążków na wieszaki umieszczonych tak, by kurtki i płaszcze mogły swobodnie wisieć. Dodatkowo przydatny jest segment z półkami lub szufladami na czapki, szaliki, rękawiczki. W dolnej części szafy mieszczą się zazwyczaj półki (tradycyjne lub wysuwane) do przechowywania obuwia.

Mobirise

Fronty szafy przesuwnej – lustra to dobry pomysł

W przedpokoju szczególnie ważne jest optymalne wykorzystanie przestrzeni, by nie zaburzać ciągów komunikacyjnych. Dlatego tak dobrze sprawdzają się tu szafy z drzwiami przesuwnymi. Dodatkowo często wykorzystywanym rozwiązaniem jest umieszczenie luster na frontach szafy wnękowej. Ten prosty i powszechnie znany trick faktycznie optycznie powiększa pomieszczenie. Na zdjęciu po prawej stronie możesz zobaczyć, w jaki sposób lustrzane fronty kształtują przestrzeń w długim i bardzo wąskim korytarzu.

Połączenie luster z płytami w jasnym kolorze doskonale rozświetla wnętrze. Jeśli w pomieszczeniu jest bardzo mało światła, wówczas dobrym pomysłem jest zamontowanie w szafie dodatkowego oświetlenia. 

Umieszczona wysoko półka typu pawlacz pozwala przechowywać przedmioty używane nieco rzadziej, jak walizki, czy odzież zimową w lecie i letnią w czasie zimy. 

Schowek na odkurzacz, żelazko i… 

Szafa przesuwna w przedpokoju często pełni jednocześnie funkcję szafy gospodarczej.

Jeśli dysponujesz odpowiednią przestrzenią, warto wydzielić w niej część na przechowanie odkurzacza, deski do prasowania, żelazka i innych niezbędnych w każdym domu urządzeń.

Dobrze zaprojektowana szafa przesuwna w przedpokoju będzie doskonałą wizytówką mieszkania i zapewni miejsce na wszystkie niezbędne przedmioty. 

Zespół firmy Broka chętnie zaprojektuje szafę przesuwną dla Ciebie. Zadzwoń 888 424 654.

Zobacz również: Jak zaprojektować garderobę?

Dane adresowe

Wola Więcławska 82
32-091 Michałowice k/ Krakowa

Dane kontaktowe

Email: biuro@broka.pl                    
Telefon: +48 888 424 654

Regulacje prawne

Polityka prywatności
Ochrona Danych Osobowych