best free html templates


Jak zaprojektować szafę w sypialni ?

Strona Główna / Porady

Jak zaprojektować szafę w sypialni?

To pytanie, które często słyszymy od naszych klientów.

Przy wyborze szafy przesuwnej bardzo ważną kwestią są względy wizualne. Jednak projektowanie szafy w sypialni, czy to z drzwiami przesuwnymi czy z drzwiami uchylnymi (otwieranymi tradycyjnie) powinieneś rozpocząć od optymalnego rozplanowania wnętrza szafy.

Szafy przesuwne wykonujemy od wielu lat. Ze względu na bardzo duże doświadczenie pragnę podzielić się z Tobą kilkoma naprawdę pożytecznymi informacjami.

Nie zawsze dysponujesz dużą przestrzenią, zdarza się, że miejsce na szafę przesuwną to nieduża wnęka, lub po prostu część korytarza. Dlatego dobrze jest zastanowić się kilkukrotnie, aby w przyszłości, w trakcie użytkowania szafy nie żałować decyzji podjętych zbyt pochopnie.

Spróbuję w kilku punktach odpowiedzieć na pytanie zadane we wstępie i wyjasnić jak zaprojektować szafę przesuwną.

Mobirise

Główny podział wspólnej szafy

Najczęściej szafę przesuwną w sypialni małżeńskiej dzielimy na stronę damską i męską.

W części męskiej zazwyczaj jest mniej drążków i pantografów za to więcej półek. Na półkach przechowywane są męskie t-shirty, jeansy, nawet bluzy. Jeżeli chodzi o przechowywanie bielizny zazwyczaj w zupełności wystarczają dwie lub trzy szuflady albo koszyki.

Można oczywiście w razie potrzeby użyć różnych akcesoriów typu wieszaki na krawaty czy spodnie, które podniosą poziom funkcjonalności szafy.

W damskiej części szafy przesuwnej większość przestrzeni zazwyczaj zajmują wieszaki lub pantografy. Większość bluzek, spodni i sukienek kobiety przechowują w formie wiszącej. Nasze klientki najczęściej decydują się na trzy lub cztery szuflady na bieliznę oraz jedną płytszą na tzw. bibeloty. Do tego półka na składane swetry czy t-shirty. Oczywiście w bardziej przestronnych garderobach znajdzie się wiele dodatkowych półek na buty i torebki.

Rozplanowanie drążków i półek szafy przesuwnej

Bez względu na to, czy szafa jest przeznaczona dla mężczyzny czy dla kobiety rozplanowanie wnetrza szafy przesuwnej zależy przede wszystkim od Twojego stylu bycia i charakteru pracy, jaką wykonujesz.

W szafie osoby noszącej formalny strój będzie więcej miejsca na odzież wiszącą typu koszule czy garnitury, natomiast przy bardziej swobodnym charakterze pracy może się zdarzyć się, że drążek jest zbędny i w zupełności wystarczą półki i szuflady.

Jak wspominałem na początku, kluczem do funkcjonalnej szafy przesuwnej w sypial jest dobry plan. Przykładowe aranżacje szaf możesz zobaczyć w naszej galerii zdjęć. Prezentujemy w niej zarówno części zewnętrzne, jak i rozwiązania stosowane wewnątrz szaf przesuwnych. W razie wątpliwości cały nasz zespół służy radą i doświadczeniem.

Wojciech Laskiewicz

Zobacz również: Jak wybrać fronty do szafy przesuwnej?


Mobirise
Dane adresowe

Wola Więcławska 82
32-091 Michałowice k/ Krakowa

Dane kontaktowe

Email: biuro@broka.pl                    
Telefon: +48 888 424 654

Regulacje prawne

Polityka prywatności
Ochrona Danych Osobowych